Aktuálně - jak se dostat do USA v Červenci 2021

Jak se dostanete do USA v roce 2021?

Blýská se na lepší časy a již brzy bude možné cestovat svobodně bez omezení do USA. Občané USA mohou od 15.5.2021 cestovat do Řecka a Itálie a od 16.6.2021 mohou přicestovat do celé EU!!! Je jen otázkou času kdy USA povolí cesty do USA.

Chcete se jako první dozvědět, že je možné cestovat do USA? Přihlaste se k informacím zdarma. Chci informace ZDARMA 

Prozatím platí toto omezení:

Cestovat na víza a ESTA víza přímo z ČR nebo dalších zemí Schengenu do USA dle tohoto nařízení ze dne 25.1.2021 není možné, ale je možné vycestovat přes třetí zemi, například Mexiko, kde strávíte 14 dní a patnáctý den se na vás již tato nařízení nevztahují.

Další možností je požádat o výjimku k vycestování americkou ambasádu.
Tyto výjimky se vydávají pro:

 • Někteří obchodní cestující, investoři, obchodníci se smlouvami, akademici, studenti a novináři mohou mít nárok na výjimky národního zájmu podle Prezidentských proklamací (PP) 9993 (Schengenský prostor) a 9996 (Spojené království a Irsko). Kvalifikovaní cestující, kteří žádají nebo mají platná víza nebo povolení ESTA, mohou cestovat do Spojených států, i když PPs 9993 a 9996 zůstávají v platnosti podle níže uvedených postupů.
 • Studenti cestující ze schengenského prostoru, Velké Británie a Irska s platnými vízy F-1 a M-1 nepotřebují kontaktovat ambasádu nebo konzulát, aby mohli hledat individuální národní zájmovou výjimku pro cestování. Studenti, kteří chtějí požádat o nová víza F-1 nebo M-1, by měli zkontrolovat stav vízových služeb na nejbližším velvyslanectví nebo konzulátu; ti žadatelé, u nichž se zjistí, že mají jinou kvalifikaci pro vízum F-1 nebo M-1, budou automaticky považováni za výjimku z národního zájmu o cestování.
 • Obchodní cestující, investoři, akademici, studenti J-1, novináři a obchodníci se smlouvami, kteří mají platné vízum v příslušné třídě, povolení ESTA vydané před datem účinnosti PP 9993 nebo 9996 nebo kteří chtějí požádat o víza a věřte, že mohou mít nárok na výjimku národního zájmu, měli byste před cestou kontaktovat nejbližší velvyslanectví nebo konzulát USA. Je-li schválena výjimka národního zájmu, mohou cestovat buď podle platného víza, nebo podle povolení ESTA.

Jak žádat o výjimku k vycestování americkou ambasádu?

Napište email ve kterém popíšete důvod vaší cesty do USA.

Co by v emailu nemělo chybět:

 • jméno a příjmení
 • datum narození
 • číslo pasu
 • číslo víza (ESTA vízum)
 • datum odletu do USA
 • popíšete důvod vaší cesty do USA (návštěva přímého příbuzného, obchodní cesta, atd...)
 • odešlete vše na email pragueesta@state.gov

Konzulát do tří dnů rozhodne o schválení nebo zamítnutí mimořádné cesty.
Vydané povolení má platnost 30 dní.

 

26.1.2021 vstoupilo v platnost nařízení, které nařizuje, že všichni cestující (starší 2 let) do USA  letecky musí mít:

 • negativní PCR nebo ANTIGEN test starý maximálně 72 hodin
 • nebo potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 a vyléčení, doložíte potvrzení od vašeho lékaře

Kam dál