tranzitní víza

 Tranzitní víza přes USA

 2. srpna 2003 pozastavilo americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti a ministerstvo zahraničí dva programy, které povolovaly některým cestovatelům bezvízový tranzit přes Spojené státy. Tyto programy známé jako Tranzitní bezvízový program (TWOV) a Tranzitní program mezinárodních přeletů (ITI) byly tedy zrušeny. Tento krok se však netýká amerických občanů nebo občanů ze zemí s bezvízovým stykem.

Takže ti, kdo plánují tranzit přes Spojené státy na cestě do jiné země, musejí si předem obstarat buď elektronické ESTA povolení, nebo tranzitní vízum (C vízum) nebo turistické vízum (B1/B2). Tranzitní vízum se vydává cizincům, kteří pouze mezipřistávají ve Spojených státech na cestě do jiné země (nevystupujete z letadla). Ve většině případů dostane žadatel o tranzitní vízum místo toho vízum B1/B2 (služební a turistické). Cestující, kteří mají platné vízum B1/B2, nepotřebují zvláštní tranzitní vízum (C).

Poznámka

Upozorňujeme, že cestujícím, kteří hodlají tranzitně cestovat přes Spojené státy a kteří mají jiné americké vízum než B1/B2 nebo C-1, nedovolí imigrační úředníci tranzit a mohou být vráceni na své vlastní náklady do své země.

 

Potřebujete pomoc s vyřízením víz využijte vízové služby

 

 

Kam dál