jak žádat o ESTA

Jak si mohu požádat o registraci k cestě do Spojených států?

První krok: Vyplníte žádost

Vyplňte všechny požadované informace. Bude se po vás vyžadovat, abyste uvedli informace ze svého cestovního pasu a poskytli údaje o vaší cestě do USA a též odpověděli na sedm bezpečnostních otázek. Pokud cestujete ve skupině více osob, každý osoba vaší cestovní skupiny musí mít svoji vlastní odsouhlasenou ESTA aplikaci (ESTA povolení) nebo vízum, na věku cestujícího nezáleží.

Druhý krok: Podáte žádost

Zkontrolujte si svoje odpovědi, aby byly správné. Budete-li potřebovat udělat nějaké změny, můžete se kdykoliv vrátit na předchozí stránky žádosti. 

Třetí krok: Platba žádosti ESTA

Po odeslání žádosti obdržíte systémem vygenerované informace k platbě.

Čtvrtý krok: Obdržíte vyrozumění o žádosti

Ve většině případech vám elektronický systém pro cestovní registraci okamžitě zašle výsledek vaší žádosti. V případech, kdy je k ověření potřeba více času, obdržíte odpověď do 72 hodin. Obdržíte-li odpověď, že vaše registrace se projednává, poskytneme vám informace o tom, jak zjistit stav projednávané žádosti. Existují tři možné výsledky:

 

Registrace odsouhlasena. Vaše registrace k cestě byla odsouhlasena a bylo vám uděleno povolení k vycestování do Spojených států v rámci bezvízového programu. Tímto ale není zaručeno, že vám bude umožněn vstup do Spojených států; Imigrační pracovník má právo zamítnutí vstupu.

Cesta nepovolena. Nebylo vám uděleno povolení k vycestování do Spojených států v rámci bezvízového programu. Máte možnost zažádat o vízum k cestě, jež vydává Ministerstvo zahraničních věcí. Prosím navštivte webové stránky Ministerstva zahraničních věcí www.travel.state.gov , kde naleznete více informací k získání víz. Tato odpověď vám nezakazuje vstup do Spojených států. Tato odpověď vám pouze zabraňuje ve vycestování v rámci bezvízového programu.

Registrace se projednává. Cestovní registrace se ještě projednává, jelikož o vaší žádosti nebylo možné učinit okamžité rozhodnutí. Toto neznamená, že ověřování žádosti bude mít negativní výsledek. Rozhodnutí bude učiněno a oznámeno do 72 hodin. Vraťte se prosím na tuto webovou stránku a zvolte položku Aktualizovat nebo Ověřit stav dříve podané žádosti o povolení cestovat do Spojených států. Abyste mohli zjistit stav své žádosti, bude se od vás požadovat poskytnutí čísla žádosti, čísla pasu a data narození.  

 

Kam dál